Ahmet Süha Koçel

Ahmet Süha Koçel (MBA, MCC)

Ahmet, kişisel ve kurumsal değişim ve dönüşüm için Türkçe ve İngilizce bireysel ve takım koçluğu yapmaktadır. Danışanları onu adanmış, ilgili, meraklı ve fark yaratan bir lider olarak tanımlar. Koçluk hedefini “kendimdeki ve danışandaki en iyiye ulaşmak” olarak özetlemektedir.

İhtisas Alanları : 

*Yönetici Liderlik Koçluğu ( M C C – ICF)
*Etkili Takımlar için Takım Koçluğu
*Eğitmen ICF Accredited Coach Trainer Program
*Liderlik Yetkinlikleri için Eğitmen
*Değişim ve Gelişim için Danışmanlık
*Facilitator, Verimlilik ve Olumluk için
*Birkman Anketi Danışman ( Birkman.com)

Büyük yerli ve uluslararası kurumlar içinde Yönetici koçu olarak çalışmaktadır.10 yılı aşkın süredir devam eden çalışmaları sonunda 2500 saatten fazla biysel/takım koçluğu deneyimine sahiptir. ICF (Ulus­_ lararası Koçluk Federasyonu ) MCC – Master Certified Coach sertifikasına sahiptir. Adler İnternational learning Central Europe Fakülte Lideri, koçluk eğitimleri eğitmenidir.

Ahmet Suha Koçel lisans derecesini ODTÜ Kimya Mühendisliği bölümü’nde tamamladıktan sonra Çukurova Üniversitesi’nde MBA lisansüstü eğitimi almıştır. AFS (American Field Service) bursu ile ABD de bir yıl okumuştur . Rotary International’ın Grup İnceleme Değişimi programıyla Avustralya’da bulunmuştur.

Üretimden, planlamaya, satış ve pazarlamaya bir çok fonksiyonel alanda 25 yıldan fazla yöneticilik deneyimi olan Koçel kariyerine İskenderun’da başlamış, daha sonra Adanada,Tükiye’nin en büyük entegre tekstil üretim merkezlerinden biri olan Güney Sanayi A.Ş.’de, sırasıyla Üretim ve Bütçe Müdürü, Planlama Direktörü, Pazarlama Direktörü ve Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmıştır. Sonrasında İstanbul’da Üretim ve pazarlama alanında Türkiyenin en önde gelen firmalarında üretim ve pazarlama odaklı üst düzey yöneticilik yapmıstır. Ahmet Suha Koçel Aşkaabat, Türkmenistan’daki Türkmenbaşı Tekstil Kompleksi’nin Genel Müdürlüğünü yapmıştır.

 
 

Ahmet Süha Koçel ( MBA, MCC – Master Certified Coach )

Koçel is a dedicated, caring and sharing Leadership and Team Coach, working in English and Turkish in international Corporate World to facilitate change and transformation in personal and corporate life.

Specialties:

* Executive Leadership Coach
* Team Coaching for Effective Teams
*Trainer ICF Accredited Coach Trainer Program (ACTP)
*Trainer, for  Leadership Competencies
*Consultant, for Change and Developement in Leading Companies
*Facilitator, for fullfillment and productivity
*Birkman Questionaire Consultant. (Birkman.com)

He works as an executive coach to the directors of the large domestic/international companies . Koçel has more than 2500 hours of coaching experience with top 500 companies' executives. He is ICF ( International Coaching Federation) accredited, MCC -Master Certified Coach- and Adler Certified Trainer. He coaches Teams, with a profound impact on corporate developement.

He has completed his B.S. degree at ODTU (METU) Chemical Engineering and MBA in Adana Cukurova University. He was in USA as a student with a scholarship from American Field Service and he went to Australia for Rotary International GSE program .

He has management experience ; from production, planning to sales and marketing more than 30 years. He was an executive in Guney Sanayi A.S. ( one of the top 3 integrated textile corporation of Turkey) later on. Production, planning, marketing and sales are the areas of hands on expertise acquired during his professional work. He was the Managing Director of Türkmenbasy Textile Complex in Turkmenistan between 2000 and 2001.

 

© 2024 Atko Danışmanlık Eğitim. Tüm hakları saklıdır. Grifa